FLORYDA

Po zakończeniu mojej lutowej wyprawy do USA powinnam pójść od razu na zajęcia z emisji głosu.  Co ma piernik do wiatraka? Otóż, znacznie więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Tyle razy opowiadałam o tej podróży, że gdyby tak zliczyć wszystkie poświęcone na to godziny wyszłoby, że gadałam z 3 dni bez przerwy 🙂  Dla mnie super. Kiedy w grę wchodzą podróże gęba mi się nie zamyka 🙂 Ale nawet takim zagorzałym fanom monologów czasem puszczają struny 🙂

Właśnie dlatego, z myślą o tych, którzy dopiero co wpadli na pomysł zobaczenia Florydy, zebrałam 10 najczęściej zadawanych mi pytań na temat wyjazdu i tego co może spotkać Was na miejscu. Oby się przydało 🙂

1. Jak drogie są wakacje na Florydzie?

Dwutygodniowe (12 dni) wakacje na Florydzie dla 4-osobowej rodziny to:

  • bilety lotnicze- ok. 6500 zł
  • noclegi: 1200 $ czyli ok.3 600 zł
  • wynajem samochodu – 500 $ czyli ok. 1500 zł
  • wyżywienie i inne wydatki: 200 $ /dzień czyli ok 7 200 zł
  • Razem ok. 18 800 zł czyli 4 700 zł/os

 

Oczywiście w zależności od Waszych upodobań lokalowo-kulinarnych koszty podane przeze mnie można jeszcze nieco obniżyć lub zdecydowanie zawyżyć 🙂 Wszystko to kwestia rozsądnie podjętej decyzji i domowego budżetu.

2. Jak gorąco jest w lecie?

Średnie najwyższe temperatury w lecie wynoszą nawet 35°C, a najniższe ok. 20°C. Jest zatem gorąco, parno i duszno. Na południowym wschodzie klimat jest iście tropikalny.

3. Jak ciepły jest ocean?

Temperatura oceanu wzdłuż wybrzeża wynosi ok. 13°C zimą oraz nawet 30°C latem! Z reguły woda przy plażach od strony Atlantyku jest nieco zimniejsza niż ta po stronie Zatoki Meksykańskiej.

4. Czy dużo pada?

Ilość deszczu różni się w zależności od regionu Florydy, ale generalnie częściej pada w miesiącach letnich niż w zimowych.

5. Czy w pobliżu plaż grasują rekiny?

Przybrzeżne wody Florydy uchodzą za dość bezpieczne. Ataki rekinów zdarzają się tam bardzo rzadko. Biorąc pod uwagę miliony osób odwiedzających plaże Florydy, statystyka mówi o kilku pogryzieniach rocznie.

6. Czy dużym problemem są meduzy?

Meduzy są obecne praktycznie we wszystkich większych akwenach wodnych. U brzegów Florydy spotyka się je jednak dość rzadko i w większości przypadków są nieszkodliwe. W razie wątpliwości zawsze można zapytać ratownika.

7. Czy można zobaczyć aligatory?

Aligatory są symbolem Florydy i nie jest to stwierdzenie na wyrost. Można je spotkać praktycznie wszędzie. Na farmach aligatorów, w ogromnym Parku Narodowym Everglades, w licznych zoo i na talerzu :), gdyż mięso aligatora uchodzi za miejscowy przysmak.

8. Kiedy występują huragany?

Okres huraganów na Florydzie to czas pomiędzy 1 czerwca a 30 listopada, jednak większość z nich pojawia się w okolicach sierpnia, września i października.

9. Co to jest manat?

Manat to bardzo duży, szarawy, morski ssak bardzo często nazywany morską krową. Zwierzaki te żyją w ciepłych, płytkich wodach przybrzeżnych i żywią się morskim planktonem. Stanowią jedną w ciekawszych naturalnych atrakcji Florydy.

10. Czy trzeba się obawiać komarów?

Problem komarów praktycznie nie istnieje w miastach oraz w chłodniejszych miesiącach. W okresie deszczowym, przede wszystkim na bagnach i mokradłach warto mieć ze sobą dobry repelent gdyż w przeciwnym przypadku może się to skończyć swędzącymi bąblami.

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.